A tanév rendje és eseménynaptár

13/2018. (VI. 14.) EMMI rendelet a 2018/2019. tanév rendjéről.

A 2018/2019. tanévben a tanítási év első tanítási napja 2018. szeptember 3. (hétfő) és utolsó tanítási napja 2019. június 14. (péntek).

A tanítási napok száma – ha e rendelet másképp nem rendelkezik – száznyolcvanegy nap.

A tanítási év első féléve 2019. január 25-ig tart.

Szünetek iskolánkban:

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 25. (csütörtök), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5. (hétfő).

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 20. (csütörtök), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 3. (csütörtök).

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24. (szerda).

Egyéb tanítási szünetek:

2018. december 1. (szombat)

2019. január 28. (hétfő)

2019. március 1. (péntek)

2019. május 13. (hétfő)

Országos mérés, értékelés, szakmai ellenőrzés elrendelése

Az Nkt. 80. § (1) bekezdése alapján, az R. 79. § (6) bekezdésében meghatározott méréseket, értékeléseket a 2018/2019. tanévben a Hivatal szervezi meg 2019. május 29. napjára. A mérés napja tanítási napnak minősül.

Országos idegen nyelvi mérést 2019. május 22-én.

2018/2019 tanév programjai

 

Dátum

 

 

Időpont

 

Program

szeptember 3. h.

“A”

8.00 Évnyitó
szeptember 3. h.

“A”

8.00-12.00 1. óra Osztf./Évnyitó

2. óra Osztályf./Balesetvédelem

3. óra Osztf./Tűzvédelem

4. óra Osztf./Házirend

szeptember 3. h.

“A”

16.30 Szülői értekezletek az 1. évfolyamon
szeptember 5. sz.

“A”

15.00 DÖK találkozó
szeptember 10. h.

“B”

16.30 Szülők akadémiája 5. évfolyamon – Bemutatkoznak a felsőben tanító tanárok
szeptember 10. h.

“B”

16.30 Szülői értekezletek 2-4. évfolyamon
szeptember 10. h.

“B”

17.00 Szülői értekezletek 5-8. évfolyamon
szeptember 11. k.

“B”

16.30 Szülői értekezlet 4.a
szeptember 13. cs. „B” 10.00-től Logopédiai szűrés az 1. évfolyamon
szeptember 18. k.

“A”

18.00 Bolyai matematika csapatverseny nevezési határideje
szeptember 18-21.

keddtől péntekig

“A”

  Visegrádi Négyek Sportjátéka Wegierska Gorkában
szeptember 18-21.

keddtől péntekig

“A”

  Erdei iskola a 4. évfolyam számára Balatonfüreden
szeptember 24. h.

“B”

17.00 Beszélgetés az SZMK vezetőkkel
szeptember 25. k. „B” 14.30 Bemeneti mérés – ismertető előadás kerületi elsős pedagógusoknak
szeptember 26. sz. „B” 9.00 Bemeneti mérés az első évfolyamon
szeptember 26. sz. „B” 14.00 Váltóverseny CSB a BME Atlétikapályán
szeptember 27 – 28. cs. p. „B”   Felsős osztálykirándulások
szeptember 28. p.

“B”

4 – 5. órában Európai Diáksport Napja

2018 méteres futás a Bikás Parkban–

3 – 5. évfolyam

október 1. h. „A”   A népmese napja
október 1. h. „A”   Bolyai magyar nev. határidő
október 4. cs. „A” 16.00 Ovis sportdélután
október 5. p. 3. óra utáni szünet Megemlékezés az aradi vértanúkról

Alsó tagozat

október 5. p. 4. óra utáni szünet Megemlékezés az aradi vértanúkról

Felső tagozat

október 7-13. „B”   Erasmus+ csereprogram Vilniusban
október 12. p. „B” 14.30 – 15.30 Bolyai matematika csapatverseny a Teleki Blanka Általános Iskolában
október 13. sz. “B”   október 22. hétfő „B” helyett

Munkanap 1-4. óra megtartva az 1-6. évfolyamon

7., 8. évfolyam első 3 óra megtartva

október 18. cs. „A”   ·        5. évfolyam: Memento Parkba látogat, a múzeumpedagógiai részét az osztályfőnökök oldják meg

·        6. évfolyam a Nemzeti Múzeum foglalkozásán vesz részt

·        7. évfolyam a Kerepesi temetőbe látogat

·        8. évfolyam pedig a Terror Házát tekinti meg

 

október 19. p. „A”   Alsós megemlékezések 1956. október 23-ról

(kézműveskedés, tematikus séta, filmvetítés, szülő előadása)

október 20. szombat   Atlétika- Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság III-IV.kcs.
október 22. h. „B”   Tanítási szünet (ledolgozva okt. 13-án)
október 23. k. „B”   Nemzeti ünnep
október 24. sz. „B” délelőtt Finn pedagógusok látogatása iskolánkban
október 24. sz. „B” 18 óra Bolyai Term.tud. Csapatverseny nevezési határidő
október 25. cs. „B”   Egyéni fotózás
október 25. cs. „B”   Őszi szünet előtti

utolsó tanítási nap

október 26. p.   Tanítás nélküli munkanap (1.)
október 26 – november 4.   Őszi szünet
november 5. h. „B”   Szünet utáni első tanítási nap
november 5. h. „B”   Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny nevezési határidő
november 5-10. „B”   Papírgyűjtés
november 9. p. „B” nagyszünet 10. évforduló

10 éve vettük fel Grosics Gyula, a Nemzet Sportolója nevét

november 9. p. „B” 14.30 – 15.30 Bolyai Anyanyelvi csapatverseny

Helyszín vagyunk!

2. emeleten lévő osztályoknak csak 5 órájuk van!

november 10. szombat   november 2. „A” péntek helyett

Munkanap 1-4. óra megtartva

1 – 6. évfolyamnak Utazó Planetárium előadás megtekintése (osztálylétszám X 550 Ft)

7 – 8. évfolyam számára az 1 -3 óra lesz megtartva.

november 19. h. „B” 16.30-tól 2-4. évfolyam

17.00-től 5-8. évfolyam

Fogadóóra
november 20. k. „B” 8.00 – 10.35 Nyílt órák az 1.a osztályban
november 20. k. „B”   Zrínyi Matematikaverseny nevezési határidő
november 21. sz. „B” 8.00 – 10.35 Nyílt órák az 1.b osztályban
november 26. h. „A” 3. óra utáni szünet Megemlékezés az iskolarádióban a legendás londoni futballmérkőzésről
november 26. h. „A” 16.30-tól Fogadóóra az első évfolyamon
december 1. szombat   Tanítás nélküli munkanap (2.)
december 7. p. „B”   8. évfolyamosok jelentkezési határideje a központi írásbelire
december 14. p. „A” 16.30 – 18.30 Luca napi vásár
december 15. szombat

 

  Munkanap 1-4. óra megtartva

december 31. „B” hétfő helyett

Kézműves délelőtt (alsó)

december 20. cs. „B”   Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

Osztálykarácsonyok a 4. 5. órában

december 21. p. „B”   Tanítás nélküli munkanap (3.)
december 21-január 2.   Téli szünet
2019. január 3. cs. „B”   Téli szünet utáni első tanítási nap
január 7- 12. „A”   Sítábor
január 19. szombat 10.00 8. évfolyamosok központi írásbeli vizsgája
január 25. p. „A”   Első félév vége
január 26. sz. 9.00 – 12.00 Iskolakóstoló
január 28. h. „B”   Tanítás nélküli munkanap (4.)
február 1. p. „B” 1 – 3. óra Órarend szerint
február 1. p. „B” 4. órában Megemlékezés Grosics Gyula születésnapja alkalmából
február 1. p. „B” 5. órában Bizonyítványosztás
február 3-9. „A”   Erasmus+ csereprogram Madeirán
február 4. h. „A” 17.00 Szülői értekezletek 5 -8. évfolyamon
február 4 – 8. hétfőtől csütörtökig „A” 16.30 Szülői értekezletek 2 – 4. évfolyamon
február 6. sz. „A” 8.00 – 11.00 Bemutatóórák a 4. évfolyamon (1-3.óra)
február 7. cs. „A” 8.00 – 11.00 Bemutatóórák a 4. évfolyamon (1-3.óra)
február 7. cs. „A” 16.00 – 17.15 1. játékos foglalkozás ovisoknak
február 8. p. „A” 14.30 – 15.30 Bolyai Term.tud. Csapatverseny
február 14. cs. „B” 16.00 – 17.15 2. játékos foglalkozás ovisoknak
február 15. p. „B” 14.00 – 15.30 Zrínyi Matematikaverseny

Helyszín vagyunk!

2. emeleten lévő osztályoknak csak 5 órájuk van!

február 18. h. „A”   Jelentkezési lapok továbbítása a középiskolákba
február 21. cs. „A” 16.00 – 17.15 3. játékos foglalkozás ovisoknak
február 21 – március 14.   Szóbeli meghallgatások a középiskolákban
február 22. p. „A” 11.00 – Alsós farsang
február 22. p. „A” 5 – 6. órában Felsős farsang
február 28. cs. „B” 16.00 – 17.15 4. játékos foglalkozás ovisoknak
március 1. p. „B”   Tanítás nélküli munkanap (5.)
március 7. cs. „A” 16.00 – 17.15 5. játékos foglalkozás ovisoknak
március 9. szombat   Diákolimpia – Úszás I-II.kcs Fiú – Lány
március 10. vasárnap   Diákolimpia – Úszás III – IV.kcs Fiú – Lány
március 13. sz. „B” 14.00 Erasmus+ disszemináció kerületi pedagógusoknak
március 14. cs. „B” délelőtt 1848 méteres futás és közös versmondás a Bikás Parkban
március 14. cs. „B” 16.00 – 17.15 6. játékos foglalkozás ovisoknak
március 15. p.   Nemzeti ünnep
március 21. cs. „A” 16.00 – 17.30 I. testnevelési képességfelmérés
március 28. cs. „B” 16.00 – 17.30 II. testnevelési képességfelmérés
március 29. p. „B” 14.00 Leendő 1. osztályok névsorának kiírása
április 8- 12. „B”   Papírgyűjtés
április 8. h. „B” 8.00-tól Orvosi vizsgálat leendő első osztályosoknak
április 9. k. „B” 8.00-tól Orvosi vizsgálat leendő első osztályosoknak
április 10. sz. „B”   Atlétika – Mezei futóbajnokság II-IV. kcs. Fiú – Lány
április 11. cs. „B” 3. óra utáni szünet Költészet Napja
április 15. h. „A” 16.30 alsó tagozat

17.00 felső tagozat

Fogadóóra
április 17. sz. „A”   Utolsó tanítási nap a tavaszi szünet előtt
április 18-23.   Tavaszi szünet
április 24. sz. „B”   Tavaszi szünet utáni első tanítási nap
május 1. sz. „A”   A munka ünnepe
május 10. p. „B”   Madarak és fák napja
május 13. h. „A”   Tanítás nélküli munkanap (6.)
május 22. sz. „B” 9.00-tól Idegen nyelvi mérés
május 26-június 1.

„A” hét

  Erasmus+ csereprogram Budapesten
május 27. h. „A”   Atlétika – Egyéni versenyek III. kcs. Fiú – Lány
május 28. k. „A”   Atlétika – Többpróba III. kcs Fiú – Lány
május 29. sz. „A” 8.00-tól Országos kompetenciamérés
május 29. sz. „A”   Atlétika – Többpróba II. kcs. Fiú – Lány
május 30. cs. „A”   Atlétika – Egyéni versenyek IV. kcs Fiú – Lány
május 30.- június 2. „A”   Kosárlabda – III. kcs Fiú- Lány
május 31. p. „A”   Atlétika – Többpróba IV. kcs. Fiú – Lány
június 4. k. „B” 3. óra utáni szünetben megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napjáról
június 6. cs. „B”   Pünkösdi játszóház az alsó tagozatos osztályoknak

1 – 3. órarend szerint

június 10. h. „A”   Pünkösd hétfő
június 11 – 13.   Alsós kirándulások a három nap valamelyikén
június 14. p. „A”   Utolsó tanítási nap

Ballagás

június 20. cs.   Bizonyítványosztás
június 21.-24.   Kosárlabda IV. kcs. Fiú – Lány